INGÓSÁGOK: Vajon mi lenne az első dolog, amit egy égő házból kimentenél? 

Tudod rá a választ?

Biztos ismered a filmekből elhangzó, elcsépeltnek tűnő mondatokat: Mit vinnél magaddal egy lakatlan szigetre? Mi lenne az az egy dolog, amit megmentenél, ha tűz ütne ki a lakásodban? Meg fogsz lepődni, hogy ennek a kérdésnek milyen sok köze van az ingóságokhoz és az ingatlanbiztosításokhoz. (Családtagot nem mondhatsz!)

Tanácsadóink mondták:

  • Van, aki a telefonját,
  • Van, aki a kedvenc videójáték-konzolját,
  • Van, aki a nagyon drága fényképezőgépét,
  • A személyes kedvencem viszont a Roaros naptár volt. (A tanácsadók munkájához elengedhetetlen!)

HA A HÁZIÁLLATODAT MONDANÁD, AKKOR IS VAN NEKED EGY TUTI TIPPÜNK

Mire terjed ki egy ingóságbiztosítás, és mit jelent egyáltalán ez a kifejezés?

Ha eddig ismeretlen volt számodra ez a szó, akkor itt az ideje tisztázni, hogy mit is jelent valójában: egyszerűen megfogalmazva, ez minden vagyontárgy, ami könnyen elmozdítható a helyéről, anélkül, hogy bármi baja esne. Ilyen például a telefonod is.

Ha csak ezeket szeretnéd biztosítani, az épületet pedig nem, függetlenül attól, hogy saját tulajdonú házban/lakásban élsz, vagy éppen bérlő vagy, akkor köthetsz csak ingóságbiztosítást, erre a Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás ad lehetőséget. De vannak más biztosítások is – például a Házőrző otthon- és életmód-biztosítás – , amelyeknél pedig csak akkor köthetsz önállóan ingóságbiztosítást, ha társasházban élsz, és a lakóközösségnek van biztosítása az épületre, vagy bérlőként szeretnéd megkötni az ingóságbiztosítást.

Az ingóság pedig többféle lehet, mint például általános háztartási dolgok, vagy akár egy bicikli. De kiterjedhet a fedezet olyan nagyobb értékűekre is, mint akár egy ékszer vagy készpénz.Tanácsadóink pedig segíteni tudnak abban, hogy mit érdemes mindenképp biztosítanod.

Azt, hogy ingóságra vagy ingóságra és épületre kötsz lakásbiztosítást, döntsd el igényeid és lehetőségeid alapján. De mindenképp érdemes megnézned ezt az ajánlatot, mivel 2025. április 30-ig az első évben akár 48%-os kedvezményben is részesülhetsz! De inkább olvasd el az akció részleteit: https://helloroar.hu/lakasbiztositas/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=PMax%20-%20Lak%C3%A1sbiztos%C3%ADt%C3%A1s&utm_id=21085618004&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAn9a9BhBtEiwAbKg6fsaE1HgXJ4cXX8JWoejc0CKuVQR2Q284

Milyen tárgyak tartoznak az ingóságok csoportjába? Nézzünk pár példát!

Ahogy a fentiekben írtam, a berendezési tárgyak, mint például a hűtő vagy a mobil klíma ingóságok. (még akkor is, ha ezek mozgatása nehéz) De az ingóságokon belül is megkülönböztetünk több csoportot, például általános vagy nagy értékű ingóságot, műértékeket, ékszereket, drágaköveket, készpénzt, értékpapírt stb.

Általános lehet például:

  • különböző berendezési tárgyak, pl.: bútorok vagy szőnyegek stb.
  • sportfelszerelések, pl.: kerékpár
  • ruházat, növények
  • e-book
  • TV
  • telefon

Azt, hogy mi nem tartozik bele az ingóságokba, egy egész hosszú lista követi; ha szeretnél pontosabb tájékoztatást kapni, töltsd ki űrlapunkat, és felkeresünk!

Nagy értékű ingóságok

Akkor beszélhetünk róla általában, amikor már 400 000 Ft-ot is meghalad az adott tárgy értéke. Mint például egyes hifi berendezések, TV-k, hangszerek ára. Ilyen lehet például még a legújabb nagy értékű laptopod vagy a menő órád, amit féltve őrzöl a lakásban.  Ugye, ezeket végképp nem szeretnéd kihagyni a biztosításodból?

Tudod, mekkora vagyonnal rendelkezel?

Talán nem is gondolnád, de vásárlások alkalmával ugyanúgy vagyont halmozol fel, még ha nem is tudsz róla. Lehet, meglepődnél, hogy mekkora értékkel rendelkezel!  Nézzük csak meg, mennyit ér a telefonod vagy a laptopod. Esetleg ásvány vagy bélyeggyűjteményed van, vagy inkább képregényfan vagy? Ezek mind számítanak!

Hiába van lakásbiztosításod, lopás vagy beázás esetén, ha valami megsérül, nem biztos, hogy a biztosító a legnagyobb károdat is meg fogja téríteni. Ezért fontos jól körbejárni a témát, hogy egy beázás alkalmával ne csak a falfestés legyen megtérítve számodra, hanem akár a tönkrement tárgyak is. Ebben tud segíteni a Roar, és egy szakszerűen elkészített értéklista.

Mire jó egy értéklista?

Ha úgy gondolod, hogy semmi szükséged arra, hogy egy biztosítási szakértő számolgassa a házban tartott holmid értékeit, akkor hadd oszlassuk el az ezzel kapcsolatos kételyeidet! Ugye hallottál már alulbiztosítottságról?  Valószínűleg te sem szeretnéd, hogy egy esetleges probléma esetén ne kapd meg azt a segítséget, amire anyagilag szükséged lenne. Betörés esetén pedig nem tudsz majd kire számítani. Fontos tudnod, hogy egy saját készítésű lista még nem garancia arra, hogy a biztosító segítséget fog nyújtani kár esetén. Sajnos előfordulhat az is, hogy az önhibádon kívül a kölcsönkapott tárgyaknak is nyoma vész. Érdemes erre is szánni egy kis időt, hogy vajon neked megéri-e más vagyontárgyát bevenned a biztosításodba, hiszen 50.000 Ft értékhatárig terjedhet ez a biztosítási fedezet.

Lényeg a lényeg, ingóságokra nem csak akkor szükséges biztosítást kötni, amikor már saját házad vagy lakásod van. Költözz akár bútorozott, akár bútorozatlan albérletbe, nem csak a főbérlő tulajdonaira kell ügyelned, hanem a sajátodra is!

Ha bizonytalan vagy, hogy mit érdemes beletenned az ingóságról szóló biztosításba, és abban, hogy mennyibe is fog kerülni egy hónapra lebontva, és mennyire éri meg ez neked, akkor töltsd ki űrlapunkat akár egy lakás tulajdonosaként, Airbnb működtetőjeként vagy bérlőként, és megtaláljuk számodra a legjobb megoldásokat!

Kezdd el az első lépést

Tekintsd meg megoldásainkat